Spānija – Avio ceļojumi uz Spāniju – Ekskursiju tūres un pludmales – sezona 2019!

Spānija – Ceļojumi uz Spāniju 2018 – Tūres ar lidmašīnu no Rīgas – Kombinētie ceļojumi uz Spāniju un Franciju – Ekskursiju tūres un atpūta Costa Dorada – Salou, Costa Del Sol – Saules krastā, Costa Brava – Lloret de Mar un Azura piekraste – Côte d’Azur – Rezervē online lētāk un izdevīgāk! / Reģistrējies 3 TRAVEL Сeļojumu Klubā un saņem mūsu aktuālās akcijas, atlaides un īpašos piedāvājumus! 

Skatīties arī – ceļojumi uz Portugāli   Atpūtas ceļojumi uz Kanāriju salām SPĀNIJA – INFORMĀCIJA PAR SPĀNIJU

Platība: 504 030 km²

Iedzīvotāju skaits: ~ 74 724 300

Iedzīvotāju blīvums: 93/km²

Galvaspilsēta: Madride

Lielākās pilsētas: Madride, Barselona, Valensija, Saragosa, Malaga, Mursija, Palma, Laspalmasa de Grankanārija, Bilbao, Seviļa

Valoda: spāņu valoda, dažos reģionos papildus arī katalāņu valoda, galisiešu valoda, basku valoda un oksitāņu valodas araniešu dialekts

Valūta: Eiro

Telefona kods: +34

Elektrība: dubultā ligzda, 220 W

Laika josla: GMT +1

Spānija ietilpst pasaules apmeklētāko valstu trijniekā, ik gadu tā uzņem vairāk nekā piecdesmit miljonus tūristu, turklāt daudzi, apmeklējot to vienreiz, atgriežas atkal un atkal, jo galu galā brauciens uz Spāniju – tā ir tikšanās ar sauli, jūru, labu virtuvi, viesmīlību un dzīvespriecīgumu, tā ir iespēja atklāt bagātīgo kultūras un vēstures mantojumu, ņemt dalību tradicionālajos tautas svētkos un baudīt satriecošas ainavas.


KLIMATS – Spānija

Labākais laiks, kad apmeklēt Spāniju, ir no pavasara beigām līdz rudens sākumam. Nosacīti valsti var sadalīt trijās klimata joslās. Dienvidaustrumu piekraste ir tipiska vidusjūra ar karstu vasaru (+23-29°С) un maigu ziemu (+8-14°С). Šim reģionam ir raksturīgs skaidrs laiks un Eiropā lielākais saulaino dienu skaits. Spānijas ziemeļi ir pakļauti Atlantijas ietekmei – šeit ir vējaināks, aukstāks un mitrāks laiks, bet valsts vidusdaļā klimats ir izteikti kontinentāls – ziemā kalnos gaisa temperatūra var nolaisties līdz -7°С.


NAUDA – Spānija

Naudas vienība ir eiro (EUR). Apgrozībā ir banknotes vērtībā 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 iero. Valūtu maina bankās, kas strādā no 9.00 līdz 14.00 no pirmdienas līdz piektdienai, sestdienās – līdz 13.00, taču vasarā daudzas bankas sestdienās nestrādā. Turklāt, valūtas maiņas punkti atrodas vairumā viesnīcu. Nav izdevīgi mainīt valūtu lidostā, jo tur ir augstāka komisijas maksa. Visa un Mastercard karšu īpašnieki var izņemt naudu bankomātos, vai izmantot tās, maksājot veikalos un restorānos.


ĢEOGRĀFISKAIS STĀVOKLIS – Spānija

Spānija ir otra lielākā Eiropas valsts pēc Francijas. Tās kontinentālā daļa atrodas Pireneju pussalā, un tās reljefs ir apbrīnojami daudzveidīgs: šeit ir gan kalnu virsotnes, gan ļoti gara krasta līnija. Rietumos valsts tiek apskalota ar Atlantijas okeāna ūdeņiem un robežojas ar Portugāli , ziemeļos tās kaimiņvalstis ir Francija un Andora, bet dienvidos un austrumos – plaša vidusjūras pludmaļu josla. Turklāt, Spānijas sastāvā ietilpst arī trīs arhipelāgi: Baleāru, Pitiju un Kanāriju salas.


RELIĢIJA, VALODA – Spānija

Valsts valoda – spāņu (kastīliešu). Provincijās runā vietējās valodās – katalāņu, valensijas, galisiešu vai basku. Katra no tām tiek uzskatīta par otru oficiālu valodu atbilstošajā provincē.

Galvenā reliģija – Romas katolicisms. Pastāvīgi apmeklē baznīcu ne vairāk kā 25% iedzīvotāju, kaut gan 95% pilsoņu uzskata sevi par katoļiem. Valsts iedzīvotājiem nav raksturīgs reliģiskais fanātisms.


VIRTUVE – Spānija

Atpūta Spānijā nav iedomājama bez gastronomiskiem atklājumiem. Nacionālā virtuve izceļas ar jūras velšu, dārzeņu un augļu pārpilnību un ēdienu daudzveidību. Katra province lepojas ar savām kulinārijas tradīcijām un firmas ēdieniem. Bet ir produkti, bez kuriem nevar iedomāties spāņu maltīti: olīves un olīveļļa, tomāti, svaigas zivis, jūras veltes, sarkanvīns, ķiploki, sīpoli, pipari, zaļumi. Ēdieni lielākoties ir ļoti vienkārši un ātri pagatavojami, un tā ir viegla un veselīga uztura iezīme. Tipiskie spāņu cienasti ir cūkas pakaļkāja “hamons”, auksta tomātu zupa “gaspačo” un “paelja” – ēdiens no rīsiem un jūras veltēm. Turklāt katrā ciematā paelju gatavo savādāk.


TRANSPORTS – Spānija

Spānijā ir vairāk nekā desmit starptautisko lidostu, tās ir praktiski katrā provincē, tajā skaitā arī uz salām. Par lielākajām tiek uzskatīti aviomezgli Barselonā un Madridē. Ļoti labi ir attīstīta iekšējā aviosatiksme un dzelzceļa transports. Daļa dzelzceļu ir ātrgaitas (AVE): Madride-Seviļa, Madride-Barselona, Madride-Valensija, Madride-Malaga, Madride-Lleida. Vēl viens ātrgaitas vilciens “Talgo 200” kursē maršrutos Madride-Kadiza un Madride-Huelva.

Spānijas sabiedriskā transporta lomu pilda metro, autobusi, taksometri, iekšzemes un starppilsētu elektrovilcieni.

Katalonijas galvaspilsēta un pati skaistākā piekrastes pilsēta ir Barselona (BCN). Uzskaitīt un aprakstīt visus pilsētas apskates objektus un tās skaistumu ir neiespējami- tos jāredz! Rambla, Gotiskais kvartāls, Gauda stila nami, Pikasso un Miro muzeji, Sargada familia (svētās ģimenes baznīca), Montjuic… Šo sarakstu var turpināt gandrīz vai bezgalīgi. Nav brīnums, ka tūrisma sezonas laikā Barselonas ielās svešvalodas ir dzirdamas biežāk kā spāņu valoda.

Pēdējos gados Barselona ir piedzīvojusi lielas pārmaiņas ekonomikas un urbanizācijas jomā, kuras ir to padarījušas par vienu no pašām pievilcīgākajām Eiropas galvaspilsētām. Pilsēta īpašas izmaiņas piedzīvoja pirms 1992.gada Olimpiskajām spēlēm. Barselonā tika pārveidota jūras fasāde, izbūvēti jauni tilti, atjaunoti vecie rajoni. Uz doto momentu pilsētas viesiem tiek piedāvātas plašas kultūras, ekonomikas, sporta un tūrisma iespējas.

Barselona ir arī Katalonijas jūras galvaspilsēta. Tajā ir daudz bāru un restorānu jūras tuvumā, kā arī vienreizējas palmu alejas. Visas pludmales Katalonijā ir bezmaksas. Pašā pilsētas centrā atrodas Barselonetas rajona pludmale, kur laiku pavada gan pilsētas iedzīvotāji, gan viesi. Šeit ir iespējams izīrēt zvilni par 6 eiro un saulessargu par 5 eiro. Nedaudz uz ziemeļiem no Barselonetes (apm.15-20 min. ejot pa pludmali) ir pat veseli pludmales klubi, kuros par papildus 2 euro var izīrēt ģērbtuvi un seifu.


POPULĀRI KŪRORTU REĢIONI:

KATALONIJA: Costa Brava, Costa Dorada, Costa de Barselona

VALENSIJA: Costa Blanka, Costa del Azahar

ANDALŪZIJA: Costa del Sol, Costa de la Lus

BALEĀRU SALAS: Maljorka, Formentera, Ibiza, Menorka

KANĀRIJU SALAS: Tenerife, Fuerteventura, Lanzarote, Grankanārija

Visas Katalonijas piekrastes (580 km) slavinās ar savu maigo Vidusjūras klimatu ar mērenu un patīkamu temperatūru visa gada garumā. Vasara šeit ir gara un karsta. Tā ilgst no aprīļa līdz oktobrim. Ziema ir maiga. Visa krasta garumā ir apdzīvotas vietas ar spilgti izteiktu specifisku raksturu, kas nodrošina nevainojamu tūrisma infrastruktūru.

Ziemeļos atrodas Costa Brava, kura stiepjas no Francijas un Spānijas robežas līdz Blanesai ,un piedāvā jums brīnišķīgas pludmales un mazus, neiedomājami skaistus līcīšus ar mežonīgiem un klinšainiem posmiem un priežu mežu pie pašas Vidusjūras.

Sākot ar Tordera upes ieteku Blanesā, virzienā uz Barselonu, atrodas daudzas Costa del Marseme pludmales.
Costa del Garraf visā savā garumā atrodas tāda paša nosaukuma kalnu pakājē, kas sākas Barselonas dienvidos un beidzas Kubelas ciematā. Šī vieta ir ļoti savdabīga, maģiski pievilcīga un ar mierīgiem līčiem.
Kunitas pilsētā sākas Costa Dorada, kas slavena ar savām garām pludmalēm. Tā stiepjas līdz Erbas upei – Katalonijas dienvidu piekrastes galam. Šeit ir neaprakstāmi skaists dabas rezervāts, kur var vērot gājputnus.


Costa Brava – Spānija

Costa Brava ir kūrorts Spānijā, kas viesmīlīgi uzņem miljoniem tūristu no visas pasaules. Klimats šeit ir mērens, vidējā temperatūra piekrastē tūrisma mēnešos (maijs- septembris) ir + 25- 30 C. Pateicoties tam tūristi var baudīt nesteidzīgu pludmales atpūtu un pastaigas pa priežu mežiem un gleznaini kalnainajām vietām ne pārāk karstajā klimatā. Ūdens kūrortu zonā uzsilst jau uz maija beigām un turas silts gandrīz līdz septembrim, kas nozīmē, ka Costa Brava priecēs ar tīkamām peldēm tīrā jūrā pusgada garumā.

Pie kūrorta priekšrocībām pieskaitāma daba un nevainojamais ekoloģiskais stāvoklis, košā flora, daudzie strauti un neaizmirstamie skati, kas paveras no klinšainajiem kalniem. Tieši tas pievelk tūristus un liek tiem izvēlēties ceļojumu tieši uz Costa Brava.

Kūrorta klimats

Costa Brava – pati vēsākā Spānijas piekrastes daļa ar īpaši maigu klimatu visa gada garumā. Tradicionāli kūrorta sezona šeit ilgst no maija beigām līdz septembrim, kad gaisa temperatūra svārstās no +20 °С līdz +26 °С.

Costa Brava. Pludmales un viesnīcas

Plānojot ceļojumu uz Spānijas kūrortu Costa-Brava nešaubieties – jūs patiesi novērtēsiet augsto servisa un ekoloģijas līmeni. Viesnīcas ir komfortablas un orientētas uz servisu pēc starptautiskiem standartiem. Cenu kategorija piekrastes pludmalēs attiecināma uz kategoriju „virs vidējā”.

Daudzas piekrastes pludmales pamatoti ir apzīmētas ar “zilā karoga” zīmi kā īpaši tīras. Bez tam pludmales savā starpā sacenšas par pievilcīgākās atpūtas vietas nosaukumu. Fanalsa un Lloret-de-Mar ir atzīmētas ar institūta ICTE izcilības zīmi Q- balvu par augstu profesionalitāti tūrisma servisa jomā.
Apskates un izklaides vietas.

Costa Brava pludmalē ir daudz nelielu kūrortu pilsētu ar saviem apskates objektiem, bet īpašu uzmanību ir pelnījušas Tossa-de-Mar, Blanes, Plaija-da-Aro un Costa Brava galvaspilsēta –Lloret-de-Mar.
Lloret-de-Mar ir divas pludmales, populārs akvaparks Marineland ar jūras iemītniekiem, neliels zoodārzs Akvaleon, ūdens izklaižu parks Water World. Kultūras centrs „Verdaiker” apmeklētājiem atklās Ibērijas reģiona vēstures mantojumu un relikvijas no 250.g.p.m.ē līdz mūsu ērai.

Tossa-de-Mar ir tūristu iemīļota pateicoties savas dabas skaistumam. Šis kūrorts ir vairāk piemērots mierīgai ģimenes atpūtai. Iesakām apmeklēt pilsētu-cietoksni Villa Vella Vecajā ciemā, vietējo bāku un citas muzeja atrakcijas.

Blanesa ir populāra atpūtas vieta ģimenēm ar bērniem. Ūdens atrakciju parks, Marilenda un citas izklaides priecēs mazos ceļotājus. Te ir arī ekskursijas un muzeji.
Plaija-de-Aro ir piekrastes ziemeļu daļas kūrorts ar komfortablām viesnīcām, ērtām un labiekārtotām pludmalēm un dažnedažādām izklaides programmām.
Costa-Brava- svētku un festivālu vieta. Šeit regulāri notiek vasaras un ziemas karnevāli, tautas dziesmu svētku un citi muzikālie un deju pasākumi.
Ja ceļojuma datumi sakritīs, varēsiet apmeklēt trubadūru festivālu vai tautas mākslas un amatniecības izstādi. Katru nedēļu Costa Brava kūrortu pilsētās notiek gadatirgi un izpārdošanas, kur var iegādāties unikālus izstrādājumus: suvenīrus, krāsainu tekstilu.

Costa Brava restorāni priecēs tūristus ar lielu tradicionālās un vispasaules virtuves ēdienu izvēli.


Costa Dorada – Spānija

Costa Dorada ir Vidusjūras Spānijas piekrastes daļa. Atpūtas zona stiepjas 200 km garumā un tai raksturīgas garas smilšu pludmales, pateicoties kurām Costa Dorada ir ieguvusi nosaukumu „Zelta krasts”. Lieliskas pludmales piesaista atpūtniekus ar saviem neatkārtojamajiem skatiem un Eiropas līmeņa komfortu. Viena no neapšaubāmām piekrastes priekšrocībām – lēzenā ieeja ūdenī vairumā pludmaļu.

Klimats 

Costa Dorada krasts ir daudz siltāks nekā citas kūrortu pludmales, Katalonijas un Pireneju kalni to droši aizsargā no gaisa plūsmām no ziemeļu un rietumu puses.
Atpūta Costa Dorada ir īpaši laba no jūnija līdz septembrim, kad temperatūra paceļas līdz +25–28 °С un ūdens kļūst īpaši silts.
Šeit ir nedaudz vairāk skaidru dienu kūrorta sezonas sākumā un beigās, nekā citos Spānijas rajonos. Ceļojums uz šejieni dos tūristiem iespēju baudīt saules starus un nodrošinās patīkamas atmiņas uz ilgu laiku. Svaigs gaiss, pārsteidzoši skaisti skati, maigs klimats un daudzi rezervāti Erbo upes deltā ir tas, kas aicina ceļotājus atgriezties šeit atkal un atkal.
Gaisa temperatūra sezonā (jūnijs-septembris) svārstās no +24°С līdz +28°С, bet ūdens temperatūra piekrastes ūdeņos ir +21–25°С.

Galvenie Costa Dorada kūrorti.

Salou.Costa Dorada tūrisma galvaspilsēta. Atrodas nosacīti tuvu Barselonai (100km). Salou ir slavena ar savām plašajām, ērtajām pludmalēm, gar kurām stiepjas ēnainas alejas un skaistas krastmalas pastaigām.
Sitžes- neliela pilsēta, kurā saskatāms senās Katalonijas gars. Uz šejieni atpūsties un baudīt saules siltumu dodas cilvēki no visas pasaules. Pilsētā var vērot vienreizēji skaistu arhitektūru, ir daudz muzeju, omulīgu kafejnīcu un restorānu.

Kambrilsa. Populārs kūrorts ar pludmalēm 10 km garumā. Senās zvejas ostas arhitektūra ieturēta koloniālajā stilā. Šeit vispirms obligāti jāapmeklē muzeji, un tad var nodoties pludmales atpūtai.
Tarragona. Dienvidu Katalonijas galvaspilsēta, kur dažādos laikos dzīvojušas dažādas tautības: ibēri, ķelti, kartāgieši, romieši, vestgoti, franki, u.c. Vietējie apskates objekti un muzeju eksponāti ir kulturālais mantojums ar daudzu tūkstošu gadu vēsturi.

La-Pineda. Apdzīvots kūrorts, kas atrodas netālu no Tarragonas. Šeit tūristus gaida skaistas pludmales un daudz dažādu izklaižu jebkurai gaumei. Klusas lagūnas mijas ar retiem klinšainiem līčiem. Pludmales slavinās ar to tīrību un piemērotību pašai komfortablākajai atpūtai. Uz šejieni var doties, lai nodotos sērfingam, ūdens slēpēm vai klinšu kāpšanai. Pieejamas arī citas izklaides.
Ar pārliecību var apgalvot, ka katrs, kurš nolēmis apmeklēt Costa-Doradu, atcerēsies piekrasti no labākās puses. Pludmales atpūta, ekskursijas pa ievērojamām vietām, izsmalcināti ēdieni mājīgos restorānos – tas viss atspoguļojas tūristu atsauksmēs par savu pieredzi atpūtā Costa-Dorada.


Costa De Maresme – Spānija

Costa-del–Maresme piekraste atrodas uz ziemeļiem no Barselonas. Šeit ir ne viena vien tūristiem zināma pilsēta – Pineda de Mar, Susanna, Malgart de Mar un citas.

Mazajā San-Pol-de-Mar pilsētiņā dzīvojamā un atpūtas zona ir norobežotas no tūristu zonām. Krasta robežas dienvidu līnija ir apbūvēta ar glaunām villām. Gar piekrasti izvietoti spa centri un jahtu klubi. Šī ir labākā piekrastes zona, kuru katalonieši ir paturējuši sev un nevēlas to dalīt ar tūristiem. No tejienes līdz Barselonai ir vien pusstundas brauciens, kas ir ļoti piemēroti tiem, kam patīk aktīvs dzīvesveids.
Šeit valda klusums un miers, smaragda zilā jūra ir kristāldzidra, gaiss smaržo pēc ziediem un skujām. Pludmalēs pat karstajā sezonā ir pietiekami brīvs un nav problēmu atrast brīvu vietu. Šī Kosta Maresme daļa pievelk ar savu mierīgo atmosfēru un dabīgumu. Apbūves gabalu Costa-del-Marseme atrast nav viegli, bet pieprasījums šajā rajonā ir liels. Galvenā piekrastes pilsēta ir Kalelja. Visas kūrortu pilsētas ir savienotas ar Barselonu ar dzelzceļa līnijām. Ar vilcienu līdz galvaspilsētai var nokļūt stundas laikā.

Klimats Costa-del-Maresme ir ļoti piemērots tiem tūristiem, kam liels karstums neiet pie sirds. Termometra stabiņš reti kad pakāpjas virs +30 C atzīmes, vidējā temperatūra decembrī un janvārī ir +11 grādi, jūlijā un augustā +29 grādi. Jūras ūdens uzsilst līdz +20 C, bet vasaras mēnešos tas ir +23- +24C grādi.

Baleāru salas atrodas Vidusjūras rietumu daļā apmēram vienādā attālumā no Pireneju pussalas, Francijas dienvidiem un Āfrikas ziemeļiem. Lielākās salas ir četras, un tās ir Maljorka, Menorka, Ibiza un Formentera.
Taču vislielākā uzmanība jāvelta Maljorkai. Uz salas atrodas vairāk nekā tūkstotis viesnīcu, bet neskatoties uz lielu tūristu plūsmu no visdažādākajām pasaules malām, Maljorka ir un paliek viens no ekoloģiski tīrākajiem Vidujūras kūrortiem. Papildus klasiskājai pludmales atpūtai, uz salas var atrast aktīvus sporta veidus – no niršanas ar akvalangu līdz klinšu kāpšanai, vēstures un kultūras apskates objektus, bet atsevišķos kūrortos arī rosīgu naktsdzīvi.


Kanāriju salas – Spānija

Kanāriju salas — spāņu tropu paradīze, kas atrodas nieka 300 kilometrus no Āfrikas un sastāv no septiņām salām, pati pieprasītākā no kurām ir Tenerife, mūžīgā pavasara sala. Tās dienvidos atrodas populārākie kūrorti un slavenās vulkānu izcelsmes melnās pludmales. Maigas un lēzenas, tās ir perfekti piemērotas mierīgai atpūtai un drošai peldēšanai. Savukārt ziemeļos pūš vēji, tāpēc tur var nodarboties ar sērfošanu, vindsērfingu un citiem ūdens sporta veidiem. Šeit atrodas arī pati neparastākā salas pludmale – makslīgi veidota Las Teresitas. Tā ir klāta ar šīm vietām netipiskām zeltainām smiltīm.


MEDICĪNAS PAKALPOJUMI

Medicīnas pakalpojumi Spānijā ir par maksu. Nopietnas saslimšanas gadījumā izmantojiet savu apdrošināšanas polisi. Ja vārgums ir viegls, var vērsties aptiekā un lūgt palīdzību farmaceitam: viņš noteiks diagnozi, izrakstīs zāles, izstāstīs kā tās lietot. Aptieku darba laiks: no 9:30 līdz 14:00 un no 16:30 līdz 20:00.


ĀRKĀRTAS NUMURI

112 – vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs
091 – policija, ātrā palīdzība, ugunsdzēsēji
080 – ugunsdzēsēji (Madride, Barselona)
92 – policija ceļu satiksmes negadījumos (pilsētas robežās)

Spānija – Ceļojumi uz Spāniju / Tūre Costa Del Sol / 

……… 4. diena. 

Dienas otrajā pusē ekskursija uz Gibraltāru. 

Šī teritorija ir Lielbritānijas īpašums.

Gibraltāra – unikāla vieta ar savu ģeogrāfisko izvietojumu, kas savieno Vidusjūru ar Atlantijas okeānu. Šī arī ir lieliska iespēja novērot afrikāņu krastu un apmeklēt leģendāro klinti, kas aizņem pusi no Gibraltāras pilsētas-valsts (kopēja Gibraltāras platība ~6,5 km). No klints paveras elpu aizraujošs skats uz līci, kas saskaņā ar mitoloģiju ir radies, pateicoties Hēraklam. Bet ja paveiksies, varēsiet redzēt kalna iemītniekus – pērtiķus (magoti), tā ir vienīga pērtiķu suga, kas dzīvo Eiropas kontinentā.

Brīvs laiks.

Atgriešanās viesnīcā.


……… 5. diena.

Atpūta pie jūras.

Pēc vēlēšanās.

Dienas otrajā pusē ekskursija uz Granādu. 

Apskates ekskursija Granādā.

Granāda atrodas brīnumainā vietā, Sierra Nevadas ziemeļaustrumu nogāzes piekājē. Granāda atrodas uz trim pakalniem, kas iet uz leju ielejā. Saskaņā ar leģendu, tieši šie pakalni, kas pēc izskata atgādina nogatavojušos granātābolu, deva pilsētai tās nosaukumu – Granāda. Tikai šajā pilsētā lieliski u harmoniski apvienojas elpu aizraujošas ainavas, senās arhitektūras ēkas un baltie jaunceltņu kvartāli. Granāda pelnīti tiek uzskatīta par vienu no pasaulē skaistākajām pilsētām. ……… lasit vairāk: Tūre Costa Del Sol / Saules krasts – Spānijas dienvidi / Spānija

Spānija – Ceļojumi uz Spāniju / Atpūta Costa Brava un atrakciju parks PortAventura / 

…….. 3. diena.

Brauciens uz Port Aventura.

Port Aventura – otrais lielākais atrakciju parks Eiropā pēc Disnejzemes Parīzē. Parks atrodas Salou pilsētā un aizņem 115 ha lielu platību.

Parks sastāv no piecām zonām ar atrakcijām bērniem un pieaugušajiem. Vidusjūras zona ar akmens ielām ar tām raksturīgām baltiem namiem aizvedīs uz Galveno laukumu, zvejnieku ciematiņa laukumu, kur notiek tautas svinības. Šajā zonā atrodas bāri un restorāni, kā arī suvenīru bodītes. Nākamā zona — Polinēzija, te ir viss zaļš, skaļi dārd ūdenskritumi. Te atradīsiet brīnišķīgas atrakcijas un senās valsts eksotiskās dejas. Te Jūs gaidīs neparasta atrakcija – Jūras Odiseja (Sea Odyssey). Jums būs iespēja cīnīties ar jūras briesmoni, izpētīt nogrimušos kuģus, atbrīvot zemūdens laivu, kas iekļuva izdzisušajā okeāna vulkānā. Tālāk Jūs sagaidīs Lielā Ķīnas impērija, kas uz „Port Aventura” atnesa lielo imperatora teātri, templi ar uzvedumiem, akrobātiskajiem trikiem un priekšnesumiem, kā arī slaveno Ķīnas mūri, Dragon Han atrakciju un Eiropā augstākās amerikāņu kalniņus – Shambhala. Nākamā zona – Meksika. Jūs varēsiet nobaudīt asos meksikāņu ēdienus un paklausīties mariači dziesmas. El Diablo, Jukatāna un Condor viesuļvētra atrakcijas gaida Jūs.

Un, beidzot, Mežonīgie rietumi. Te Jūs gaidīs Toma Sojera skola, blakus ir zeltraču kapsēta, pilsētas cietums ar karātavām, salons ar kovbojiem un jautrām meičām. Šajā zonā atrodas vispopulārākā atrakcija – “Stampida”. 


…….. 7. diena

Ekskursijas brauciens “Katalūnijas kontrasti” 

Viduslaiku pilsēta Palsa un mūsdienīgā Empuriabrava – spāņu Venēcija.

Mājīgā, viduslaikos būvētā pilsētiņa uz pakalna nevienu neatstāj vienaldzīgu. Mūsdienās pilsētas šauras ieliņas ar arkām un akām lieliski kontrastē ar gotiskajiem lodziņiem un virkni ziedu un citu augu, kurus vietējie iedzīvotāji audzē māla podos. No skatu laukuma paveras lieliskas ainavas uz salām un kalnu grēdām.

Tālāk dosimies uz spāņu Venēciju (Empuriabrava pilsēta).

empuria bravaŠajā unikālajā vietā atrodas virkne mākslīgi izveidotu kanālu ar izeju jūrā. Kanālu garums sastāda aptuveni 30 km. Šajā romantiskajā pilsētā gandrīz 300 dienas gadā spīd saule, bet gar piekrastes līniju atrodas plata smilšu pludmale, kuras garums ir daži kilometri. Pēc ekskursijas Jums būs brīvs laiks, kā arī iespēja nopeldēties. Pēc vēlēšanās, piedāvājam pastaigu ar kuģīti  ………. lasit vairāk: Atpūta Costa Brava un atrakciju parks PortAventura  /  Spānija