Autobusu ceļojums – Ekskursijas tūre Balkānos (Serbija, Bosnija un Hercegovina, Horvātija, Melnkalne, Albānija) (autobuss + lidmašīna)

Ceļojuma datums:

03.09.2019 - GARANTĒTS


Pamata komplekts no 199  

Ekskursiju komplekts 149 

Komplekts bez ekskursijām 338 €

standarta numurs 1/2 DBL

Autobusu ceļojums- Ekskursijas tūre Balkānos (Serbija, Bosnija un Hercegovina, Horvātija, Melnkalne, Albānija) (autobuss + lidmašīna)


Vienam pieaugušajam vai bērnam, lūdzu, izvēlēties:

pamata komplekts + ekskursiju komplekts (cenā iekļauts: vieta autobusā – bagāža – tranzīts – viesnīca – brokastis – ekskursijas).

Ja Jūs ceļojat viens, obligāta piemaksa par izmitināšanu vienvietīgā numuriņā  – 130 € (norādiet, lūdzu, komentāros pie pasūtījuma).

Visas cenas ir norādītas par vienu cilvēku divvietīgā (DBL) numurā, ja numurā dzīvo divi pieaugušie.

Lai pasūtītu papildus ekskursijas, kalkulatorā izvēlieties pamata komplektu, nospiediet “Rezervēt” un komentāros norādiet ekskursiju nosaukumus, cenas un pārējās vēlamās piemaksas, vai arī sazinieties ar operatoru!


Pamata komplekts, cenā iekļauts:

Vieta komfortablā autobusā
Grupas vadītāja pakalpojumi visa brauciena laikā
Dzīvošana *** viesnīcās – 6 naktis ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
Lidojums Podgorica – Rīga
Rokas bagāža līdz 5 kg
Nododamā bagāža līdz 20 kg


Ekskursiju komplekts – 149 EUR:

Ekskursija Budapeštā
Ekskursijas brauciens „Montenegro tūre”
Ekskursija Dubrovnikā
Ekskursija Sarajevā
Ekskursija Mostarā
Ekskursija Belgradā


PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES

Ja Jūs ceļojat vienatnē: obligāta piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajos numuriņos 130 €
Ekskursijas brauciens uz Albāniju 50 €


PAPILDUS TIEK APMAKSĀTS

Tūristu nodeva par dzīvošanu viesnīcās, saskaņā ar maršrutiem: 0.5- 1.5 € no cilvēka diennaktī


APMAKSĀTS UZ VIETAS

Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās


1. DIENA

Izbraukšana no Rīgas naktī/agri no rīta (precīzu izbraukšanas laiku skatieties sadaļā „Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena).

Tranzīts Lietuvas, Polijas teritorijā. Iekārtošanās viesnīcā, atpūta.

2. DIENA

Brokastis.

Numuriņu atbrīvošana, ceļš uz Budapeštu. Ekskursija pilsētā.

Budapeštu pilntiesīgi uzskata par vienu no skaistākajām Eiropas pilsētām – izņemot unikālos romiešu un turku arhitektūras paraugus pilsētas ielas ir izrotātas daudzveidīgā savā vienotībā eklektikas (vēsturisma) stilā. Pilsētas centrā plūst Donava ar tās mežģīņu tiltiem. Vienā Donavas krastā, līdzenumā, atrodas Pešta, bet citā, paugurainā, Buda. Pauguri slejas pār pilsētas centru un no tiem paveras elpu aizraujoša panorāma uz vecpilsētu un Donavas krastmalu, kas iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Brīvs laiks.

Došanās uz viesnīcu. Iekārtošanās viesnīcā, atpūta.

3. DIENA

Brokastis. Numuru atbrīvošana.

Došanās uz Belgradu

Ekskursija Belgradā.

Serbijas galvaspilsēta ir „vārti” Balkānos. Belgrada – viena no senākajām pilsētām Eiropā. Tā atrodas seno tirdzniecības ceļu krustcelēs, tur, kur divas upes, Donava un Sava, saplūst kopā. Belgradas arhitektūra atgādina par pilsētas seno vēsturi, par tās iedzīvotāju kultūras un likteņu savijumu. Trokšņaini parki un prospekti, lieliskas baznīcas un izsmalcinātas pilis, neoklasicisma un romantisma stila celtnes, Bizantijas, turku ēkas, senie cietokšņu mūri un stikla debesskrāpji modernisma stilā – tas ir mūsdienīgs Serbijas galvaspilsētas portrets. Un vēl šeit valda ļoti īpašs noskaņojums, kas ir raksturīgs ikvienam serbam un pazīstams katram Emira Kusturicas filmu cienītājam.

Iekārtošanās viesnīcā.

4. DIENA

Brokastis. Numuru atbrīvošana.  

Ceļš uz Sarajevu.

Ekskursija Sarajevā.

Bosnija un Hercogovina – pārsteidzoša un kolorīta valsts, pateicoties austrumu un rietumu kultūru, virtuvju, tradīciju sajaukumam.

Sarajeva – lielākā pilsēta Bosnijā un Hercogovinā, kuru ieskauj Dināru kalni. Ņemot vērā, ka dažādos laikos teritorija tika pakļauta dažādām nācijām, tā ir vienīga lielā pilsēta Eiropā, kurā ir katoļu baznīca, pareizticīgo baznīca, mošeja un sinagoga vienā teritorijā. Pateicoties savai bagātai kultūru daudzveidībai, šo pilsētu bieži vien dēvē par Eiropas Jeruzalemi. Sarajeva ir slavena ar savu vētrainu vēsturi, bet pilsētas arhitektūra to ļoti labi pasvītro: dažādas tautas atstāja Sarajevā savas pēdas, padarot pilsētu par vienu no interesantākajām Eiropā.

Tālāk ceļš uz Mostaru. Ekskursija pilsētā.

Senā Mostaras pilsētas ir piektā lielākā pilsēta-valsts. Šeit arī ir vērojama Osmaņu impērijas ietekme: ūdenspīpes smarža, turku kafejnīcas un bāri, tirgus, krāšņas šaurās ieliņas un mošejas. Savu nosaukumu pilsēta ir ieguvusi pateicoties tiltam, kas tika uzbūvēts 1566. gadā. Vēlāk tilts tika izpostīts. Bet 2004. gadā tilts tika atjaunots, padarot to par galveno pilsētas simbolu, simbolizējas pilsētas atgriešanos pie dzīvības. Tiltam ir milzīga arhitektūras un vēsturiska vērtība. Mūsdienas tas ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Pastaiga pa nelielu Mostaras pilsētu ar bagātu vēsturi un arhitektūru ir aizraujošs ceļojums.

Došanās uz viesnīcu. Iekārtošanās viesnīcā. Atpūta.

5. DIENA

Brokastis. Numuru atbrīvošana.

Ceļš uz Dubrovniku.

Ekskursija pilsētā.

Dubrovniks izskatās pēc pasakainās karalistes. Vēl viduslaikos, lai aizsargātu pilsētu no iebrucējiem, tai apkārt uzcēla aizsargsienas, kas nemainīgā izskatā ir saglabājušās līdz mūsdienām. Pilsētas vēsturiskā daļa ir vislabākais senās arhitektūras paraugs reģionā. Pilis un katedrāles baroka, gotikas, Renesanses stilā apbur ar savu neatkārtojamību.

Un, protams, Dubrovniks ir slavens ar savām dekorācijām, kuras var redzēt virknē filmu, bet bodīšu skaitu, kas veltītas pasaulē slavenām seriālam, pat nevar nosaukt.

Brīvs laiks.

Ceļš uz Melnkalni. Iekārtošanās *** viesnīcā, atpūta.

6. DIENA

Brokastis. Brīva diena Melnkalnē.

Pēc vēlēšanās, ekskursijas brauciens uz Albāniju (50 EUR).

Pases kontrole. Ceļš uz Škodru.

Škodra – senā pilsēta, kas tika dibināta 6. gs. p.m.ē. Iedzīvotāju skaits – 120 000 cilvēku. Trešā lielākā pilsēta Albānijā. Rozafa cietokšņa un cietokšņa muzeja apmeklējums. Cietoksnis tika uzcelts 4. gs. p.m.ē. un ir viens no diviem lielākajiem cietokšņiem Albānijā. Slavenā Sv. Stefana katoļu dievnama apmeklējums. Masku rūpnīcas apmeklējums, kur ražo aptuveno 20.000 masku gadā, aptuveni 80% masku tiek eksportētas Venēcijā, Francijā, Grieķijā, Japānā, ASV un Kanādā. Pastaiga pilsētā: skaistās šauras ieliņās ar 18. gs. divstāvu un trīsstāvu mājām. Pareizticīgo baznīcas (vienīgā Škodrā) un musulmaņu mošejas apmeklējums. Šāda reliģiju triāde ir katrā Albānijas pilsētā, kur musulmaņu mošejas sadzīvo blakus katoļu un pareizticīgo dievnamiem. Izbraukšana uz Kruju. Kruja – viduslaiku pilsēta, kas ir celta 600 metru virs jūras līmeņa. Kaujas centrs pret Osmaņu impēriju. Pilsētas cietokšņa un etnogrāfiskā muzeja apmeklējums. Brīvs laiks senā 17. gs. austrumu tirgū.

Atgriešanās viesnīcā.

7. DIENA

Brokastis.

Numuru atbrīvošana.

Ekskursijas brauciens “Montenegro tūre”.

Maršruts sākas gleznainā kalnu ceļā Budva – Cetine, pieturot skatu laukumā. No šejienes Jūs varēsiet saskatīt ikvienu Budvas Rivjēras pilsētu un pludmali.

Esot Cetinē, nokļūsiet pavisam citā klimatiskajā zonā, jo pilsēta atrodas 900 metru augstumā virs jūras līmeņa. Šeit ir svaigs gaiss, nav svelmains un tūristu burzmas. Zaudējot administratīvās galvaspilsētas statusu, pilsēta ir saglabājusi kultūras galvaspilsētas statusu. Vietējie arhitektūras pieminekļi un muzeji iepazīstinās Jūs ar šīs nelielas kalnu kņazistes vēsturi.

Izbraucot no Cetine, pavisam drīz nokļūsiet Melnkalnes galvaspilsētā – Podgoricā, uzzināsiet par tās vēsturi, Jums būs iespēja pastaigāties parkos, ieraudzīt slaveno Millenium tiltu, kā arī pieminekli Vladimiram Visackim.

Blakus Podgoricai atrodas kalnu pļavas, miers, klusums. Te arī taisa slaveno Melnkalnes pršutu (kūpināto-vītināto cūkas šķiņķi) pēc senām receptēm, kā arī sierus, desas, vīnus. Jums būs iespēja piedalīties izsmalcināto Melnkalnes vīnu degustācijā (papildu maksa ~4,50 EUR), uztaisīt bildes Ilirijas drupās. Maršrutu noslēdz nokāpšana pie Kotoras līča.

Brīvs laiks.

Došanās uz Podgoricas lidostu. Lidojums Podgorica-Rīga (22:25-2:05).


SVARĪGA INFORMĀCIJA:

Pirms ceļojuma uz Jūsu noradīto e-pastu tiks nosūtīts ceļojuma dokuments (vaučers) ar visu nepieciešamo informāciju par ceļojumu (autobusa numurs, grupas vadītāja tālruņa numurs un praktiskie ieteikumi).

Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).

Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās – 30.

Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā.

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.

Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru.

Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju).

Pirms ceļojuma rezervēšanas, lūdzam obligāti apmeklēt sadaļu: NOTEIKUMI

Patīkamu atpūtu novēl 3 TRAVEL komanda!