Avio ceļojums uz Itāliju – 12 vēsturiskās vietas Itālijā – Atpūta un ekskursijas – Boloņa – Florence – Piza


Ceļojuma datumi:

02.08.2018 - 10.08.2018


Pamata komplekts no 438 € 


Komplekts bez ekskursijām 349 €

standarta numurs 1/2 DBL


 Lūgums pievērst uzmanību tam, ka tūres cena var mainīties sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu
   

Avio ceļojums uz Itāliju – 12 vēsturiskās vietas Itālijā – Atpūta un ekskursijas – Boloņa – Florence – Piza – Roma – Vatikāns – Sanmarīno – Santarkandželo – Toskāna – Verona – Gardas ezers – Venēcija 


Avio ceļojums uz Itāliju – 12 vēsturiskās vietas Itālijā – Atpūta un ekskursijas – Boloņa – Florence – Piza

Vienam pieaugušajam vai bērnam no 12 gadiem, lūdzu, izvēlēties:

pamata komplekts (cenā iekļauts: lidojums – bagāža – transfērs – viesnīca – brokastis – ekskursijas)

vai  komplektu bez ekskursijām (cenā iekļauts: lidojums – bagāža – transfērs – viesnīca – brokastis).

Ja Jūs ceļojat viens, obligāta piemaksa par izmitināšanu vienvietīgā numuriņā  – 150 € (norādiet, lūdzu, komentāros pie pasūtījuma).

Visas cenas ir norādītas par vienu cilvēku divvietīgā (DBL) numurā, ja numurā dzīvo divi pieaugušie.

No 0-2 gadiem – kopā ar diviem vecākiem, neaizņemot papildus vietu viesnīcā: 50 €.

No 0-6 gadiem – kopā ar diviem vecākiem, neaizņemot papildus vietu viesnīcā: 249 €.

No 6-12 gadiem – ceļojot vismaz ar vienu no vecākiem: 388 €.

Lai pasūtītu papildus ekskursijas, kalkulatorā izvēlieties pamata komplektu, nospiediet “Rezervēt” un komentāros norādiet ekskursiju nosaukumus, cenas un pārējās vēlamās piemaksas, vai arī sazinieties ar operatoru!

Informācija par izbraukšanu būs pieejama 1-2 dienas pirms izbraukšanas sadaļā “Izbraukšanas Grafiks”.

Lūgums pievērst uzmanību tam, ka tūres cena var mainīties sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu!


Ceļojuma programma:

1. diena

Tikšanās Rīgas lidostā ~ 20:00. Precīzu vietu un laiku varēsiet uzzināt 2 dienas pirms tūres mūsu mājas lapas sadaļā “Izbraukšanas grafiks”.

Lidojums Rīga – Venēcija (~22:00-23:30).

2. diena

Transfērs no lidostas uz Boloņu.

Iekārtošanās 3 * viesnīcā Boloņā. Atpūta.

Brokastis.

Brīvais laiks, otrajā dienas pusē ekskursija Boloņā.

Boloņa – ne tikai dzīvošanai viskomfortablākā pilsēta Itālijā, bet arī svarīgākais kultūras centrs, kurā jau 1088. gadā tika dibināta pirmā universitāte Eiropā, kur dzimst mūsdienīga jurisprudence un medicīna. Te strādāja Rafaēls, Mikelandželo un topošais Uspenskas katedrāles dibinātājs Maskavas Kremlī – Aristotelis Fioravanti. Te var stundām ilgi klīst pa garām galerijām, pie reizes uzkāpjot vienā no visaugstākajiem viduslaiku torņiem Itālijā. Svarīgi ir tas, ka tieši Boloņa ir Itālijas kulinārijas galvaspilsēta, kas pasaulei uzdāvināja mājas nūdeles “Tagliatelle”, “Pinjoleto” vīnu un Boloņas mērci, turklāt 2000. gadā pilsēta tika atzīta par Eiropas kultūras galvaspilsētu, bet 2006. g. – UNESCO apbalvojusi to kā mūzikas mākslas pilsētu, Itālijā pirmo un Eiropā otro (aiz Seviļas).

Atpūta.

3. diena

Brokastis.

Ekskursija uz Florenci (papildus maksa: ~ 5 € izdevumi sabiedriskajam transportam).

Florence – viena no skaistākajām Itālijas pilsētām un “Eiropas kultūras galvaspilsēta”. Botičelli “Venēra”, Mikelandželo “Dāvids” un neskaitāmas renesanses laikmeta pilis – tā ir Florences vizītkarte. Šīs pilsētas nelielajā platībā ir tik daudz šedevru un mākslas darbu kā nekur citur pasaulē.

Ceļš uz Pizu.

Ekskursija uz Pizu (iebraukšanas nodeva Pizā – 3 €).

Piza ir neliela Itālijas pilsēta, kas atrodas līdzenumā starp Pizano kalniem un Ligūrijas jūru. Tajā mīt 100 000 iedzīvotāju. Pilsētas nosaukums cēlies no vārda “рisae”, kas nozīmē “upes grīva”. Tā ir slavena ar arhitektūras ansambli, kura pērle ir viena no Itālijas vizītkartēm – slīpais Pizas tornis. Tūkstošiem tūristu no visas pasaules katru gadu dodas to apskatīt. Pizā ir arī citi arhitektūras šedevri. Dievnama ansamblim “Brīnumu laukumā” (Pizza dei Miracoli) nav līdzvērtīga visā pasaulē. Trīs ēkas no žilbinoši baltā marmora atrodas pilsētas centrā: centrā – Santa Maria madžore, kas slavena ar saviem izmēriem, rietumos – skaists baptistērijs, dievnams Duomo di Pisa ar spārnoto lauvu uz jumta.

4. diena

Brokastis (tiem, kas dodas ekskursijā, brokastis līdzi).

Ekskursijas brauciens uz Romu un Vatikānu (45 € + ieejas biļetes), pēc vēlēšanās. 

Roma – Itālijas galvaspilsēta un viena no apmeklētākajām pilsētām Eiropā. Roma ir valsts galvenais politiski, kulturāli un ekonomiski nozīmīgais centrs, un viena no vecākajām un vēstures un kultūras pieminekļiem bagātākajām pilsētām pasaulē. Vatikāns ir pilsēta-muzejs zem klajām debesīm netālu no Itālijas galvaspilsētas Romas. Vatikāna platība ir tikai 0,44km3. Valsts sastāv tikai no vienas pilsētas, kas 1929. gada 11. februārī tika izveidota ar Laterāna līgumu starp Romas katoļu baznīcu un Itālijas valdību. Vatikānā atrodas katra esošā Romas pāvesta dzīvesvieta. Interjers un eksterjers ir īpašas uzmanības un apbrīnas vērts. Vatikāns patiesi ir pilsēta-muzejs zem klajām debesīm, kur tiešā nozīmē katrs metrs glabā apbrīnas vērtus kultūrvēsturiskus mākslas šedevrus.

Atgriešanās viesnīcā.

Nakts viesnīcā.

5. diena

Brokastis.

Ekskursija uz Sanmarīno.

Sanmarīno robežkontūra atgādina nevienāda četrstūra formu. Valsts ir klāta ar pakalniem, bet tās centrā atrodas Titāno kalns. Sanmarīno ir divu Itālijas reģionu ieskauta – no ziemeļaustrumiem Emīlijas-Romanjas reģions, bet no dienvidrietumiem Marke-Montefeltro. Sanmarīno Republikā izplatīts un iecienīts ir kāda Svētā kults, kurš, saskaņā ar leģendu, ir dibinājis Republiku. Leģenda vēsta, ka kāds meistars-akmeņkalis ir pametis savu dzimto Arbes salu Dalmācijā un devies uz Titāno kalnu, lai dibinātu nelielu kopienu tiem kristiešiem, kurus vajāja imperators Diokletiāns viņu ticības dēļ. Ir skaidri zināms, ka šis apgabals bija apdzīvots jau kopš aizvēsturiskiem laikiem. Bet tikai kopš Viduslaikiem tiek datēta informācija par Titāno kalnā esošo klosteri, baznīcu un pili, kas liecina par organizētas kopienas esamību.

Pilsētas Sanmarīno vēsturiskais centrs ir īsts senatnes piemineklis – „viduslaiku pilsēta, kas saglabājusies cauri gadsimtiem, lai pārsteigtu nākošās paaudzes”. Titāno kalna malā paceļas trīs vareni cietokšņi, kuru nocietinājuma mūri un ceļi vēl joprojām savieno cietokšņus ar pilsētu, kas atrodas lejpus kalna un ir ieskauta ar trim mūru gredzeniem ar vārtiem, bastioniem un torņiem.

Talāk ekskursija uz Santarkandželo.

Santarkandželo Di Romanja ir gleznaina pilsēta, kas atrodas pie Emīlijas reģiona konsulu ceļa 10km attālumā uz rietumiem no Rimini. Tajā ir apmēram 21 000 iedzīvotāju. Pilsēta atrodas starp divām upēm – Uso un Marekiju. Santarandželo dedzīgi sargā pagātnes tradīcijas un savu unikalitāti. Pilsētas vēsturiskajā centrā vienmēr kūsā dzīvība. Koptās ēkas, lieliskie restorāni un bāri, šaurās ieliņas, kas, kā likums, ved uz dzīvības pilnajiem laukumiem, no kuriem visievērojamākais ir Ganganelli laukums (piazza Ganganelli).

Šī pilsēta vilina tūristus ar saviem daudzajiem apskates objektiem – Ganganelli Triumfa arka, Koleģiālā baznīca, Senie pilsētas vārti, Etnogrāfiskais muzejs, Vēstures un arheoloģijas muzejs, noslēpumainās tufa alas – tās ir tikai dažas apskates vērtas vietas.

Vecpilsētas sirds atrodas Jupitera kalna nogāzē. Šeit joprojām ir skaidri saskatāmi viduslaikiem raksturīgie ciematu nocietinājumi, virs kuriem paceļas 14.gadsimta Malatestu cietoksnis(foto). Tā celtniecībai 1447. gadā, pēc Sigismunda Pandolfo Matatesta pavēles, tika izmantota daļa no augstā torņa, kuru uzbūvēja Karlo Malatests 1386. gadā. 1769. gadā pāvesta amatā nokļuva Klements XIV – Santarkandželo dzimušais Džovanni Vinčenco Antonio Ganganelli. Vietējā padome izlēma iemūžināt šo notikumu. Tāpēc laikā no 1772.-1777. gadam tika uzbūvēta arhitekta Kasimo Morelli projektētā triumfa arka, uz kuras vēlāk bija paredzēts piestiprināt pāvesta krūšutēlu. Taču celtniecības darbi tika pabeigti trīs gadus pēc Klementa XIV nāves, tāpēc krūšutēla vietā arku izdekorēja tikai ar pāvesta simboliem – ģerboni un tiāru.

Koleģiālā Vissvētākās Rožukroņa Jaunavas baznīca (Beata Vergine del Rosario) ir būvēta pēc arhitekta Džuovana Frančesko Bonamiči projekta. Būvniecības darbi sākās 1744. gadā un turpinājās divpadsmit gadus. 1779. gadā, lai izdaiļotu baznīcu un reliģiskajiem rituāliem radītu svinīgu noskaņu, tika uzstādītas ērģeles. 19. gadsimta beigās (1892-1893) Santarkandželo kalna virsotnē tika uzstādīts pilsētas zvanu tornis. Neogotikas stila torni uzbūvēja inženieris – konstruktors Džuzepe Tramontana Faencs.

Visvairāk apmeklētais Santarkandželo apskates objekts ir Jupitera kalna tufa alu tīklojums, kas atrodas tieši zem vecpilsētas. Nav skaidrs kādiem mērķiem šīs alas, it īpaši vecākās, tika veidotas. Bet visticamāk tās kalpoja pagānu vai kristīgajam kultam. Tā kā pastāvīgā temperatūra tajās nepārsniedz 12-13 grādus, tad gadsimtu laikā alas tika izmantotas kā pagrabi.

Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

6. diena

Brokastis.

Pēc vēlmes ekskursija uz Toskānas reģionu, kur apmeklēsim Sjēnu un Sandžiminjano (papildu maksa 25 EUR).

Toskāna — viens no gleznainākajiem Itālijas reģioniem, saskarsme ar kuru atstās Tavā atmiņā neizgludināmas pēdas un vēlmi atgriezties tur ne reizi vien. Toskānai ir ļoti bagāta vēsture, te ir daudz pasaules slaveno arhitektūras pieminekļu, mākslas darbu, brīnumainas un unikālas ainavas un viduslaiku pilsētas .Šīs vietas ir piepildītas ar mieru, acīm tīkami gleznaini pakalni, staltās vīnogulāju rindas, olīvkoki, smilšu pludmales un Tirēnijas jūras debeszils ūdens. Vietējās gastronomijas tradīcijas slejas daudz tālāk par reģiona „vizītkartēm” — pasaulē slavenās olīveļļas un Kjanti vīniem.

ToskanaToskānas virtuve ir spilgts veselīgas ēšanas paraugs, tā ir pazīstama un iecienīta visā pasaulē. Tai ir ne mazāk pielūdzēju, nekā slavenai itāļu operai un gleznām. Pateicoties kultūras bagātībām, maigajam klimatam un ainavu burvībai, Toskāna ir iemīļots tūrisma braucienu un atpūtas pie jūras galamērķis. Sandžiminjano ir viena no gleznainākajām un visvairāk apmeklētākajām Toskānas pilsētām. Unikāla arhitektūra, fantastiskas ainavas, viduslaiku pilsēta, kas lieliski saglabājis savu izskatu līdz mūsdienām. Galvenā pilsētas apskates vieta ir pilsētas mūri un četrpadsmit akmens torņi — „viduslaiku debesskrāpji”, kurus uzcēla izcilākās ģimenes, vēloties pasvītrot savu sabiedrisko stāvokli.

Pēc tam Outlet veikala apmeklēšana

Atgriešanas viesnīcā.

7. diena

Brokastis. Ekskursija uz Veronu un Gardas Ezera.

Šekspīrs reiz rakstīja: „Nav pasaules aiz Veronas vārtiem”. Un Veronas iedzīvotājiem šī frāze ir nenoliedzama patiesība. Pilsētas mūri uzticami glabā noslēpumus un leģendas par drosmīgiem kareivjiem, stāstus par laimīgu un traģisku mīlu.

Viens no tiem vēsta par Romeo un Džuljetu un padarīja Veronu slavenu kā visromantiskāko pasaules pilsētu, pārvēršot to par visu mīlnieku galvaspilsētu.

Pēc tam brauciens pie Gardas Ezera.

Gardas Ezers ir lielākais ezers Itālijā. Ezers “sadala” sava starpā trīs Itālijas reģionus – Lombardiju (Brešas province ), Veneto (Veronas province) un Trentīno – Alto Adidže ( Trento province). Senie romieši sauca ezeru Benako, bet nosaukums Garda parādījās viduslaikos, tas nāk no pilsētas ar tādu pašu nosaukumu Veronas provincē.

Ja ticēt dažiem VIII gadsimta dokumentiem, nosaukums Garda ir cēlies no vācu warda, kas nozīmē “sargs”, “novērošanas vieta.” Gardas ezera Veronas krasta daļu, ar tās maigo klimatu, sauc arī par “Olīvu Rivjēru”, bet piekraste, kura pieder pie Brešas, ir slavena ar saviem citronu dārziem, izkārtotajiem terašu veidā, par ko arī tiek dēvēta par “Citronu Rivjēru”.

Brīvais laiks.

Atgriešanās viesnīcā.

8. diena

Brokastis.

Numuriņu atbrīvošana.

Ekskursijas brauciens uz Venēciju (papildu maksa par motorkuģīti Venēcijā – 15 EUR + 5 EUR iebraukšanas nodeva).

Venēcija – pilsēta Itālijas ziemeļos, kas ir celta uz ūdens, ja precīzāk – uz 118 salām, kuras savieno 400 tilti. Šo pilsētu droši var dēvēt par pilsētu-muzeju.

Šeit uz katra soļa atrodami aizgājušo gadsimtu pieminekļi, arhitektūras šedevri un ievērības cienīgi apskates objekti. Piemēram, slavenie tilti: Zelta tilts, Nopūtu tilts un Mainītāju tilts, Dodžu pils, jaunās un vecās administratīvās celtnes, Venira –de- Leoni, Bibliotēka, Pulksteņa Tornis, Kampanilles zvanu tornis ar skatu laukumu, grandiozais Arsenāla komplekss, Santa Maria Della Salute katedrāle, Frari bazilika, tirdzniecības iela Merčerija. Vairums Venēcijas ielu-kanālu ir tik šauri, ka pretējo māju sienas ir ar roku aizsniedzamas, tāpēc ēkas sasniedz pat 7 stāvu augstumā.

Transfērs uz lidostu.

9. diena

Lidojums Venēcija – Rīga (~0:15- 3:45).


Avio ceļojums uz Itāliju – 12 vēsturiskās vietas Itālijā – Atpūta un ekskursijas – Boloņa – Florence – Piza

Pamata komplekts, cenā iekļauts:

lidojums Rīga – Venēcija – Rīga;

rokas bagāža līdz 5 kg (55 х 45 х 25 cm);

nododamā bagāža līdz 20 kg (56 х 32 х 84 cm);

transfērs lidosta – viesnīca – lidosta;

dzīvošana 3 * viesnīcā ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā);

ekskursijas brauciens uz Venēciju (izņemot kuģīša biļetes cenu – 15 € un iebraukšanas nodevu – 5 €);

ekskursija uz Veronu un Gardas ezeru;

ekskursija uz Santarkandželo un Sanmarīno;

ekskursijas brauciens uz Florenci un Pizu;

ekskursija Boloņā;

autobusa pakalpojumi ceļojuma laikā;

grupas vadītāja pakalpojumi.


Papildus tiek apmaksāts, obligāti:

obligātā piemaksa par dzīvošanu vienvietīgā numuriņā – 150 €;

viesnīcas tūristu nodoklis – 1.5 € /dienā no cilvēka;

sabiedriskā transporta biļetes uz Florenci – ~ 5 €;

iebraukšanas nodeva Pizā – 3  €;

papildus maksa par motorkuģīti Venēcijā – 15 € + iebraukšanas nodeva – 5 €;

ieejas biļetes apskates un izklaides vietās.


Papildus tiek apmaksāts, pēc vēlēšanās: 

ekskursija uz Romu un Vatikānu – 45 € + ieejas biļetes;

ekskursija uz Toskānas reģionu ar Sandžiminjano apmeklējumu – 25 €.


Svarīga informācija:

Avio ceļojums uz Itāliju – 12 vēsturiskās vietas Itālijā – Atpūta un ekskursijas – Boloņa – Florence – Piza

Precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapas sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena.

Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību, neizmainot pašu tūres programmu.

Lūgums pievērst uzmanību tam, ka tūres cena var mainīties sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu.

Brīvais laiks būs paredzēts, ja nebūs neparedzētu apstākļu, satiksmes sastrēgumu un citas atkāpes no grafika.

Ekskursijas notiek valodā, kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.

Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām.

Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības visām pasēm parasti jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām.

Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007).

Aviokompānija Ryanair un Wizz Air nepiedāvā iespēju lidmašīnā sedēt kopā. Ja lidojuma laikā vēlaties sēdēt kopā – precizējiet piemaksu par šo pakalpojumu menedžeriem.

Patīkamu atpūtu novēl 3 TRAVEL komanda!


Avio ceļojums uz Itāliju – 12 vēsturiskās vietas Itālijā – Atpūta un ekskursijas – Boloņa – Florence – Piza

Vienam pieaugušajam vai bērnam no 12 gadiem, lūdzu, izvēlēties:

pamata komplekts (cenā iekļauts: lidojums – bagāža – transfērs – viesnīca – brokastis – ekskursijas)

vai  komplektu bez ekskursijām (cenā iekļauts: lidojums – bagāža – transfērs – viesnīca – brokastis).

Ja Jūs ceļojat viens, obligāta piemaksa par izmitināšanu vienvietīgā numuriņā  – 150 € (norādiet, lūdzu, komentāros pie pasūtījuma).

Visas cenas ir norādītas par vienu cilvēku divvietīgā (DBL) numurā, ja numurā dzīvo divi pieaugušie.

No 0-2 gadiem – kopā ar diviem vecākiem, neaizņemot papildus vietu viesnīcā: 50 €.

No 0-6 gadiem – kopā ar diviem vecākiem, neaizņemot papildus vietu viesnīcā: 249 €.

No 6-12 gadiem – ceļojot vismaz ar vienu no vecākiem: 388 €.

Lai pasūtītu papildus ekskursijas, kalkulatorā izvēlieties pamata komplektu, nospiediet “Rezervēt” un komentāros norādiet ekskursiju nosaukumus, cenas un pārējās vēlamās piemaksas, vai arī sazinieties ar operatoru!

Informācija par izbraukšanu būs pieejama 1-2 dienas pirms izbraukšanas sadaļā “Izbraukšanas Grafiks”.

Lūgums pievērst uzmanību tam, ka tūres cena var mainīties sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu!