Avio ceļojums uz Gruziju – Tūre ĪSTĀ GRUZIJA – Tbilisi – Kutaisi – Batumi – Gori

+ DĀVANA

Ceļojuma datumi: 

15.07.2018 - 26.07.2018


Ceļojuma ilgums 11 dienas

Pamata komplekts no 940  

Standarts numurs 1/2 DBL

Iegādājoties ceļojumu divām personām - dāvanā saņem internetu ceļojumā*


Gruzija – Avio ceļojums uz Gruziju – Tūre ĪSTĀ GRUZIJA – Tbilisi – Mcheta – Svetichoveli – Džvari – Ananuri – Draudzības arka – Kazbegi – Ulpliscihe – Gelatas Dievmātes klosteris – Kutaisi – Batumi – Ahalcihes cietoksnis – Vardzija – Boržomi – Likānijas pils – Gori – Bolnisi – Cugrugašeni – Kahetija – Telavi – Bodbijas klosteris


Skatīties arī citus ceļojumus uz Gruziju

Avio ceļojums uz Gruziju – Tūre ĪSTĀ GRUZIJA – Ekskursija uz Tbilisi – Kutaisi – Batumi – Gori – Boržomi – Mchetu

Vienam pieaugušajam vai bērnam no 6 g. lūdzu izvēlēties:

1 pamata komplekts  (cenā iekļauts lidojums – viesnīca – transfērs – ekskursijas)

Ja Jūs ceļojat viens, obligāta piemaksa par izmitināšanu vienvietīgā numuriņā – 189 EUR (norādiet lūdzu komentāros pie pasūtījuma).

Visas cenas ir norādītas par vienu cilvēku divvietīgā (DBL) numurā, ja numurā dzīvo divi pieaugušie.


APSKATĪT VIESNĪCAS - NOSPIEDIET ŠEIT:

TBILISI – OLD GEORGIA 3*

AHALCIHE – GRAND PALACE 3*

KUTAISI – TIRIFIHOLIDAY HOTEL 3*

BATUMI – PLAZA HOTEL 3*


Ceļojumu programma:

1. diena

Satikšanās lidostā Rīga 21:15. Lidojums uz Tbilisi (AirBaltic) 23:15

Ierašanās Sagaidīšana Tbilisi lidostā. Transfērs uz viesnīcu. Atpūta viesnīcā, brīvais laiks.

Gruzija – daudznacionāla valsts ar bagātu vēsturi, izciliem arhitektūras pieminekļiem un gleznainu dabu, atrodas starp Lielā un Mazā Kaukāza kalnu grēdām. Valstī izveidoti apmēram 300 kalnu, piejūras klimatiskie, balneoloģiskie un dūņu kūrorti.

2. diena

Ekskursija pa Tbilisi (±10 km).

Brokastis viesnīcā.

Pastaiga pa seno Tbilisi: Miera tilts, Reke parks, pa trošu ceļu var uzbraukt uz Narikala cietoksni, kā arī Legvtahevi aizā var pastaigāties līdz dabīgajam ūdenskritumam. Mošeja, Sēra pirtis, Šardenas rajons, Tamadas statuja. Turpinājumā – Sioni baznīca, Sinagoga, Arcruini karavānas šķūnis.Gruzijas vēstures muzeja apmeklējums.

Ne mazāk iespaidīga ir Tbilisi modernā daļa, īpaši Rustavelli prospekts ar tā izsmalcināto 19. gadsimta arhitektūru. Kņazu Voroncovu nams, bijušā parlamenta ēka, Šotas Rustavelli teātris, Paliašvili Operas un baleta teātris, kā arī citas Gruzijas galvaspilsētas ievērojamākās vietas.

Atgriešanās viesnīcā.

3. diena

Tbilisi – Mcheta – Svetischoveli – Samtavro – Džvari – Tbilisi (±70 km).

Brokastis viesnīcā.

Mcheta ir pilsēta – muzejs, tajā visas ielas ir noformētas vienā stilā – savienojot koku un akmeni. Pilsētiņa nav liela, toties ir ļoti gleznaina un interesanta. Gruzijas senajā katedrālē Svetichoveli (11. gs.) glabājas viens no kristiešu svētumiem – Tā Kunga hitons. Mchetā darbojas sieviešu klosteris Samtavro (11. gs.), kurā ir apglabāts cars Miriāns un viņa sieva. Klosteris tika uzcelts 1820. gadā. Tas atrodas vietā, kur pirms tam stāvēja cara Miriāna uzcelta koka baznīca (4. gs.). 17. gadsimtā notika klostera restaurācija.

Jūs apmeklēsiet vienu no nozīmīgākajiem Gruzijas dievnamiem – Džvari baznīcu, kas tika uzcelta 7. gadsimtā vēsturiskā vietā ar skatu uz nozīmīgāko Kaukāza kalnu grēdu – Džvari. Baznīca atrodas augstu kalnā virs Mchetas. No tās paveras skats uz divu upju – Aragvas un Kūras – sateces vietu. Džvari ir aprakstīts slavenajā M. Ļermontova poēmā “Mciri”.  Pilsētiņu veido agrīno viduslaiku arhitektūras pieminekļi, katra ēka ir kultūras piemineklis, tāpēc ne velti Mcheta atrodas UNESCO aizsardzībā.

Atgriešanās Tbilisi. Nakts viesnīcā.

4. diena

Tbilisi – Ananuri – Stepancminda – Tbilisi (±315 km).

Brokastis viesnīcā.

Ananuri cietoksnis celts gleznainā vietā – Žinvali ūdenstilpnes krastā, kur tajā ietek Aragvas upe. Nocietināto cietoksni veido divas pilis, ko savienoaizsargmūris. Kompleksa teritorijā atrodas vairākas ēkas, tostarp divas baznīcas. 2007. gadā komplekss ir ierakstīts UNESCO aizsargājamo pieminekļu sarakstā.

Draudzības arka un skatu laukums Kazbegi tika uzbūvēti tālajā 1983. gadā par godu Georga trakta 200 jubilejai un Krievijas un Gruzijas tautu draudzībai.Kazbeksir Gruzijas augstkalnu rajons netālu no Krievijas robežas. Šeit atrodas Kaukāza kalnu grēda, ko šķērso slavenais Gruzijas kara ceļš. Viszināmākā celtne šajā reģionā ir Trīsvienības baznīca Gergeti ciemā, kas uzcelta 2150 m virs jūras līmeņa. Šeit paveras neaprakstāms skats uz ieleju un Kazbeku.

Atgriešanās Tbilisi. viesnīcā.

5. diena

Tbilisi – Upliscihe –Bagrati – Gelati –Kutaisi (±300 km).

Brokastis viesnīcā.

Upliscihe ir sena alu pilsēta, viena no pirmajām pilsētām Gruzijas teritorijā. Upliscihe ir izkalta klintī, kas atrodas 12 km uz austrumiem no Gori pilsētas kreisajā Kūras upes krastā. Pilsēta ir veidojusies 2. gadu tūkstoša beigās – 1. gadu tūkstoša sākumā p. m. ē., ir pārdzīvojusi veiksmīgus un sarežģītus laikus, 19. gadsimtā tika pilnībā pamesta, tādējādi kļuvusi par daudzslāņainu arheoloģisku objektu, vienu no svarīgākajiem gruzīnu kultūras pieminekļiem.

Bagrata templis ir celts Kutaisi 3 valdīšanas laikā kā viņa vienotās Gruzijas karalistes galvenais dievnams, 1003. gadā tika iesvētīts par godu Dievmātes Debesbraukšanai. Gan izmēru, gan proporciju ziņā iespaidīgais dievnams ir principiāli jauns posms Aizkaukāza arhitektūras vēsturē, tas bija grezni rotāts ar kokgrebumiem un mozaīku, kā arī ir nozīmīgs Gruzijas viduslaiku vēstures fakts. Piemēram, tieši šeit tika kronēts Dāvids IV Celtnieks. Gelatas Dievmātes klosteris netālu no Kutaisi ir ievērojamākais viduslaiku klosteris Gruzijā.

Nakšņošana Kutaisi. Nakts viesnīcā.

6. diena

Kutaisi – Batumi (±160)

Brokastis viesnīcā.

Ekskursija pa pilsētu.

Batumi – Gruzijas Singapūra – ir slavenākais Melnās jūras kūrorts, kurā dzīvo 120 000 cilvēku. Batumi vizītkarte, iemīļota pilsētnieku un tās ciemiņu atpūtas vieta, ir Pjacca, kas izveidota 2009. gadā. 2010. gadā par pilsētas rotu kļuva jauna, septiņus metrus augsta, kustīga Mīlestības skulptūra. To veido sievietes un vīrieša figūra. Tās tiecas viena pie otras, 8–10 minūtēs ļoti oriģināli un skaisti tuvojas viena otrai un beidzot saplūst vienā veselā. Jūs apmeklēsiet arī lāzeršovu Dejojošās strūklakas; Argonautu laukumu ar Mēdejas statuju.

Īpaši skaista pilsēta ir naktī, kad tumšajās samta debesīs sabirst zvaigznes, krastmalā iedegas lukturi, centrālajās ielās spīd gaismas instalācijas, bet parkos atdzīvojas muzikālās strūklakas.

Nakts Batumi.

7. diena

Batumi – Ahalcihe – Vardzija – Ahalcihe (±345 km).

Brokastis viesnīcā.

Ahalcihes cietoksnis, ko bieži sauc arī par Rabatas cietoksni, atrodas Ahalcihes pilsētā. Tas tika dibināts jau viduslaikos. Ahalcihes cietoksni sāka celt jau 13. gadsimtā, bet kopš 16. gadsimta tas atradās Osmaņu impērijas varā, 19. gadsimtā pārgāja Krievijas impērijas valdījumā, bet pēc tam tika atdota likumīgajiem īpašniekiem – gruzīniem. Tādējādi tā arhitektūrā apvienojas dažādu valstu un kultūru īpatnības. 19. gadsimtu cietoksnis sagaidīja visai nožēlojamā stāvoklī.

Ahalcihē atrodas viens no interesantākajiem Gruzijas arhitektūras paraugiem – Rabatas cietoksnis. Vardzija ir klosteris-cietoksnis, kas dibināts 12. gadsimtā, kalpoja kā pierobežas aizsardzības būve.  Šobrīd viss komplekss atgādina Debesu istabas no „Troņu spēlēm”, bet līdz 1283. gada zemestrīcei visas telpas bija slēptas klints iekšienē, uz virszemi veda tikai dažas ejas.

Nakts Ahalcihē.

8. diena

Ahalcihe – Boržomi – Gori – Tbilisi (±290 km).

Brokastis viesnīcā.

Boržomi atrodas Kūras un tās pieteku Boržomuli un Gudžaretisckali krastos, ārkārtīgi skaistā kalnu ielejā, kas izveidojusies starp mūžzaļajām Vahani un Trealti kalnu grēdu nogāzēm. Boržomi ir vispārzināms kūrorts, tā slavu veido minerālūdens avoti un veselīgais gaiss, ko piesātina skujkoku un lapu koku mežu aromāts.Minerālūdens avoti un to ārstnieciskās īpašības cilvēkiem bija zināmi jau sen. Par to liecina no rupji tēstiem akmeņiem veidotās vannas.

Ne jau velti vēl pirms revolūcijas, paklausot galma ārstu rekomendācijām, Boržomi ārstējās imperatora ģimenes locekļi un lielkņazi, kuriem šeit tika uzceltas vairākas pilis. 1898. gadā darbu sāka Krievijā pirmā mazā hidroelektrostacija, kas ražoja elektrību lielkņaza Mihaila Likānijas pils apgaismošanai.

Pēc Boržomi apmeklēsim Gori – samērā lielu pilsētu, kurā dzīvo 50 000 iedzīvotāju. Gori pilsētā atrodas cietoksnis – Forscihe forts, tur Jūs varat aplūkot pilsētu no putna lidojuma. Gori tūristus piesaista galvenokārt ar to, ka tā ir Staļina dzimtā vieta, šeit ir Staļina prospekts, viņa vārdā nosauktais parks, kā arī kulta vieta – liels muzeju komplekss. Jūs redzēsiet namiņu, kurā Josifs dzīvoja (četrus gadus agrā bērnībā), un bruņuvagonu, kurā biedrs Staļins ceļoja un devās uz dažādām konferencēm. Redzēsiet arī grandiozu Staļina pieminekli.

Atgriešanās Tbilisi. Nakts Tbilisi.

9. diena

Tbilisi – Bolnisi – Cugrugašeni – Dmanisi – Tbilisi (±240 km).

Brokastis viesnīcā. 

Bolnisi – pilsēta, kurā dzīvo 10–11 tūkstoši cilvēku, klusa, maza, zaļa pilsētiņa, kas ir krietni izstiepusies garumā. Bolnisi ir muzejs. Apmeklēsiet Bolnisi Sionu – liecību par gruzīnu kultūras sākumperiodu. Viens no četriem vai pieciem Gruzijā uzceltajiem Sionas tempļiem – Boloņas templis, hronoloģiski ir pirmais, no tā sākas Gruzijas dievnamu arhitektūras vēsture. Tā ir pirmā saglabājusies arhitektūras celtne Gruzijā, pirmais dievnams, uz kura sienas atrodas pirmais uzraksts gruzīnu valodā.

Šajā dienā Jūs apmeklēsiet arī Cugrugašeni baznīcu. Ir zināms, ka tā ir celta laikā starp 1212. un 1222. gadu, Georga IV valdīšanas laikā. Pilsēta-cietoksnis Dmanisi atrodas divu upju – Mašavera un Pinezauri – satecē. Tā ir trīs baznīcu bazilika, celta 6. vai 7. gadsimtā, pilnībā restaurēta 18. gadsimtā. Priekštelpa ar krāšņiem kokgrebumiem, kas, pēc arheologu domām, veidoti 13. gadsimtā. Netālu no bazilikas varat redzēt, kas palicis pāri no zvanu torņa, kas kādreiz ar zvanu skaņām Džamansi iedzīvotājus brīdināja par ienaidnieka tuvošanos vai svarīgiem baznīcas svētkiem. 

Atgriešanās Tbilisi. Nakts viesnīcā.

10. diena

Tbilisi – Kahetija – Telavi Signahi – Tbilisi (±280 km).

Brokastis viesnīcā.

Kahetija ir gruzīnu vīnu, senu tradīciju un klosteru novads. Apmeklējiet Telavi – Gruzijas senāko pilsētu, tikpat senu kā Tbilisi, Mcheta un Kutaisi. Tā ir zināma kopš mūsu ēras 1.–2. gadsimta, savulaik nozīmīgs tirdzniecības centrs karavānu ceļā no Tuvajiem Austrumiem uz Eiropu. Telavi vēsture ir cieši saistīta ar visas Kahetijas vēsturi, pilsēta vienmēr ir bijusi šā novada centrs. Agrākie arheoloģiskie atradumi Telavi tiek datēti ar bronzas laikmetu.

Pēc Telavi Jūs apmeklēsiet Čelti vīnu rūpnīcu. Čelti vīndarītava ir kompleksa saimniecība ar vīnogulājiem un vīnu pagrabiem. Varēsiet degustēt labākos vīnus, kā arī uzzināt dažus to darināšanas noslēpumus.

Vēl Jūs apmeklēsiet mīlestības pilsētu Signahi. Šo vietu apvij romantiski nostāsti un leģendas, par kurām Jums pastāstīs gids. Mājīga un sakārtota pilsēta. Šauras bruģētas ieliņas un sarkanie jumti rada romantisku noskaņojumu. Signahi atrodas kalnā, no kura paveras viens no gleznainākajiem Gruzijas skatiem – Alazānas ielejas panorāma.Apmeklēsiet Bodbijas klosteri – pareizticīgo klosteri, kas atrodas divus kilometrus no Signahi Kahetijā, Gruzijā. Tajā glabājas Gruzijas izglītotājas – svētās Ņinas pīšļi, kura tur nomira 347. gadā 67 gadu vecumā, pēc 35 gadus ilguša apustuliska darba. 

Atgriešanās Tbilisi. Nakts viesnīcā.

11. diena

Aizbraukšanas diena. Transfērs uz lidostu.

Namatēvu dāvanas – suvenīri.


Avio ceļojums uz Gruziju – Tūre ĪSTĀ GRUZIJA – Ekskursija uz Tbilisi – Kutaisi – Batumi – Gori – Boržomi – Mchetu. 

Pamata komplekts, cenā iekļauts:

Lidojums Rīga – Tbilisi – Rīga

Rokas bagāža līdz 8 kg (55x40x20 cm)

Nododamā bagāža līdz 20 kg

Transfērs lidosta – viesnīca – lidosta.

Dzīvošana viesnīcā divvietīgā numurā.

Ēdināšana – brokastis viesnīcā.

Ekskursijas atbilstoši programmai.

Transporta pakalpojumi atbilstoši programmai.

Profesionāls krievvalodīgs gids.

Ieejas biļetes atbilstoši maršrutam.

Brauciens pa trošu ceļu Tbilisi.

0,5 l ūdens pudele ekskursiju laikā.

Vīna degustēšana.


Cenā NAV iekļauts:

Medicīniskā apdrošināšana.

Ēdināšana ārpus paredzētās programmas.

Personīgie izdevumi.


Papildus tiek obligāti apmaksāts:

Obligāta piemaksa par vienvietīgo izmitināšanu viesnīcās 186 €.


Avio ceļojums uz Gruziju – Tūre ĪSTĀ GRUZIJA – Ekskursija uz Tbilisi – Kutaisi – Batumi – Gori – Boržomi – Mchetu. Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laika kārtību neizmainot pašu tūrisma programmu. Brīvais laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzētu apstākļu, satiksmes sastrēgumu un citas atkāpes no grafika. Ekskursijas notiek krievu valodā.

Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām. Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm parasti jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007).

Patīkamu atpūtu novēl 3 TRAVEL komanda!


Avio ceļojums uz Gruziju – Tūre ĪSTĀ GRUZIJA – Ekskursija uz Tbilisi – Kutaisi – Batumi – Gori – Boržomi – Mchetu

Vienam pieaugušajam vai bērnam no 6 g. lūdzu izvēlēties:

1 pamata komplekts  (cenā iekļauts lidojums – viesnīca – transfērs – ekskursijas)

Ja Jūs ceļojat viens, obligāta piemaksa par izmitināšanu vienvietīgā numuriņā – 189 EUR (norādiet lūdzu komentāros pie pasūtījuma).

Visas cenas ir norādītas par vienu cilvēku divvietīgā (DBL) numurā, ja numurā dzīvo divi pieaugušie.