• 10 labākas vietas, kuras ir vērts apmeklēt BaliAiz sliekšņa jau ir augusts un tik ļoti gribas, lai vasara nebeigtos. Daudzi no mums tā arī neuzspēja izbaudīt siltus saules starus un tāpēc, izvēloties avio ceļojumu, būtu pareizi pievērst savu uzmanību nelielai salai austrum Āzija – Bali. Te jūs paslēpsieties no mūsu aukstā lietus un uz divām nedēļām iegrimsiet šīs burvīgas salas tropiskajā klimatā.

  Bali vilina daudzus tūristus ar savu skaistumu! Šī sala iekaroja mūsu sirdis vairāku iemeslu dēļ – brīnišķīgas un tik dažādas pludmales, kalnu ainavas ar džungļos paslēptiem ūdenskritumiem un noslēpumainie tempļi. Uz salas ir milzīgs daudzums uzmanības vērtu vietu, tāpēc ir smags uzdevums izcelt tās 10, kuras padarīs jūsu atpūtu neaizmirstamu.

  Rīsu terases

  Kad kāds piemin Bali salu, daudzi iztēlojas perfektas formas rīsu laukus ielenktus zaļu palmu audzēs. Tās ir patiesi skaistas, bet ja precīzāk, prātam neaptveramas, elpu aizraujošas ainavas, no kurām nevar nogurt. Vai tās būtu, tik populārās tūristu vidū, Tagalanga un Džatiluviha, vai no tūristu pūļiem paslēpušās terases salas ziemeļos, jūs gribēsiet tās redzēt vēl un vēl.

  Ūdenskritumi

  Bali ir dāsna ar ūdenskritumiem. Pēc vēlēšanās ceļotājs var pavadīt dažas dienas, pētot salas kalnaino reljefu ūdenskritumu sudraba pavedienu meklējumos. Ja jūs esat aktīvs Instagram lietotājs, iespējams, ka esat redzējis lieliskus kadrus ar tādiem populāriem ūdenskritumiem kā Sekumpula, Tukad Čepunga un 60 metru skaistuli Git-Git, kura pakājē atrodas dabas radītie baseini. Tie nodrošina tūristiem vēsumu un neticamu estētisku baudījumu . Ūdenskritumi Bali – tas vienmēr ir iespaidīgi un skaisti!

  Padang-Padang pludmale

  Šī pludmale salas dienvidos ir populāra ar savām baltajām smiltīm, tīru, dzidru ūdeni, gleznainām klintīm un neiedomājami skaistiem saulrietiem. Padang-Padang kā neviena cita pludmale kļūs par perfektu vietu romantiskai foto sesijai.

  Pura Lempujanga templis

  Pura Lempujanga tempļu komplekss ir zināms kā viens no deviņiem tempļiem, kuri aizsargā Bali no ļauniem gariem. Komplekss atrodas salas austrumu daļā, vulkāna Agunga virsotnē. Tūristi, kā likums, atbrauc tikai uz to templi, kurš atrodas viszemāk, jo līdz tam ir viegla piekļuve. Neapšaubāmi, tas arī ir visgreznākais. Tieši šī tempļa vārti rotā tūristu sociālo tīklu lapaspuses. Bet, ja jūs plānojat pārvarēt 1500 pakāpienus līdz pašam galvenajam šī kompleksa templim, jums ir jāapbruņojas ar pacietību, toties kā balva jums pavērsies lielisks skats.

  Uluvatu

  Uluvatu, burtiskā tulkojumā “Templis klints malā”, kļuvis par īstu rotu jau tā brīnišķīgai okeāna un Bali debesu horizonta līnijai. Vakarā, sameklējot vietiņu tempļa labajā pusē, jūs izbaudīsiet visus rozā, sarkanā, un violetā nokrāsas. Romantikas cienītāji būs sajūsmā!

   

  Pura Besakih

  Pura Besakih ir galvenā Bali svētnīca varenā vulkāna nogāzē. Tas ir liels komplekss, kura teritorijā atrodas 22 tempļi. Šī ir vieta, kas var pārsteigt līdz pašiem dvēseles dziļumiem! Templis ir tik skaists, un nepaliek šaubu, ka šī patiešām ir tā vieta, kur mājo Dievi.

  Tanah Lot

  “Zeme jūrā” tāds tulkojums ir šī tempļa nosaukumam. Tas atrodas uz stāvās klints, kuru daudzus gadu simtus apskaloja okeāns. Saulrietā, oranžās saules staros, tas kļūst absolūti pasakains. Bēguma laikā ir iespējams pienākt tuvu pie paša tempļa un pastaigāties pa smilšaino pludmali pie klintīm, kuras atrodas tempļa dienvidaustrumos, bet paisuma laikā viļņi sasitas pret krasta klintīm, atstājot balto putu rakstus. Gan vienā, gan otrā gadījumā jūs gūsiet īstu estētisku baudījumu.

  Bedugula

  Tas ir diezgan plašs kalnu rajons, kurš ietver sevī vairākus ciematus un trīs ezerus: Bratanu, Bujanu un Tambliganu. Tā kā Bedugula atrodas 1400 metru augstumā virs jūras līmeņa, laika apstākļi šeit vienmēr ir vēsāki, jo īpaši pēc saulrieta. Bedugula ir pilnīgs pretstats Bali tās tradicionālajā izpratnē: ar sauli, okeānu, palmām un sērfingu. Bedugula tas ir vēsums, migla, svaigi dārzeņi un zemenes tieši no dārza.

  Sanur pludmale

  Gan daba, gan cilvēki pacentās, kad radīja šo vietu visiem pludmales atpūtas cienītājiem. Pusotra kilometra garu pludmali klāj kviešu-dzeltenas smiltis. Šeit bieži var satikt ģimenes ar bērniem, jo te gandrīz nekad nav lielu viļņu, kas ir liels retums Bali pludmalēm. Pastaigājoties gar krastu, uz moliem jūs atradīsiet romantiskas lapenes.

  Bali Swing

  Bali Swing tas ir dažnedažādu šūpoļu parks, kurš patiks ikvienam jo mēs visi dvēselē mazliet esam bērni. Šeit lidojuma laikā paveras neticams un vārda tiešā nozīmē galvu reibinošs skats uz džungļiem. Pārvarot savas bailes, jūs iegūsiet pa īstam kosmiskas fotogrāfijas, kuras vēl ilgi atgādinās par atpūtu Bali salā un sildīs jūsu dvēseli.